poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Interwencja


Szanowny Panie Pośle!
Zapoznałem się z Pana pismem do MF z 20. 11. 2012 r. i z interpretacjami dyrektora IS z 16. 03. 2011 r. Zarzuty słuszne. Interpretacja na fałszywym założeniu. Myślę, że dotarły do Pana niektóre moje materiały. Jeżeli nie to polecam mój blog  rybanaga.blogspot.com
            Prawo wodne dało Polakom prawo do powszechnego korzystania z wód śródlądowych  powierzchniowych publicznych do wędkowania w oparciu o przepisy państwowe. Prawo wodne zakazało oddawania innym podmiotom wód publicznych (państwowe i samorządowe) do celów innych niż wymienione np. w art. 37. Nie ma tam amatorskiego połowu ryb bo ten rodzaj przywileju oddano już Polakom z kartą wędkarską i to za darmo na wodach poza obwodami. W obwodach rybackich każdy z kartą wędkarską musi mieć dodatkowo zezwolenie na konkretny obwód rybacki wykupione od uprawnionego do rybactwa. Połów ryb na wędkę odbywa się na warunkach określonych w ustawie o rybactwie śródlądowym i w rozporządzeniu MRiRW z 12. 11. 2001 r. wydanym z delegacji ustawy. Przywilej wędkowania może odebrać tylko sąd prawomocnym wyrokiem.
     Prawo wodne upoważniło dyrektorów regionalnych zarządówgospodarki wodnych do oddawania w użytkowanie rybackie obwodów rybackich ale tylko na wodach państwowych płynących i w granicach linii brzegu. Wody płynące określa art. 5 prawa wodnego i są to wody Skarbu Państwa.  Wszelkie korzystanie musi wynikać z prawa wodnego.     Działalność statutowa wędkarska stowarzyszeń na wodach publicznych nie jest dozwolona prawem. Działalność wędkarska przedsiębiorców i stowarzyszeń na wodach publicznych polegająca na osiąganiu korzyści finansowych ( opłaty – składki) to działalność przestępcza.
            Nowy Polski Związek Wędkarski powstał z chwilą zarejestrowania go z dniem 24.04 2002 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie i przedsiębiorstwo. ZG PZW zarejestrowało też PZW z datą 24.12.2008 r. jako związek sportowy. Okręgi PZW otrzymały osobowość prawną i mogą prowadzić jako przedsiębiorstwa dodatkową działalność gospodarczą.  ZG i okręgi nie posiadają jako stowarzyszenie własnych wód do wędkowania, treningów i przeprowadzania zawodów dla ponad 634 000 swych członków i sportowców.  Członkowie PZW jako Polacy mogą wędkować na wodach publicznych na zasadach przepisów państwowych. Okręgi jako osoby prawne z dniem 1 stycznia 2005 r. są tylko i wyłącznie w obwodach rybackich na wodach państwowych uprawnionymi do rybactwa i mogą sprzedawać za jednakową dla wszystkich opłatę zezwolenia na poszczególne obwody rybackie.
            Pragnąc od 2005 r. wyzwolić wędkarzy od wyłudzania przez nieuczciwe kierownictwa okręgów i ZG składek za wędkowanie na wodach publicznych proszę Pana o spotkanie w czasie obrad Sejmu. Przyjadę do Pana na określony termin i miejsce. Sądzę, że Pana pomoc przyda się Polakom i samorządowcom w odzyskaniu zawłaszczonych wód. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz